Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

SARP Ltd Şti, uzmanlık alanlarınızı sektördeki firma ve ürün bazında aşağıdaki gibi farklılaştırmıştır.  
 

  1. Ürün Tasarımı :

Konsept tasarımdan başlayarak ürünün seri üretimine kadar olan Tasarım, Geliştirme, Mühendislik, Prototip ve seri üretim hazırlık aşamalarını içeren yol haritası üzerinden proje gerçekleştirmek.


Endüstriyel ürün konsept tasarımından başlayarak ürünün geliştirilmesi, detaylı mekanik tasarım oluşturulması, seri üretime uygun tasarımlar geliştirilmektedir. 

Firmamız gerek mevcut Ar-Ge alt yapıları olan firmalara destek vererek gerekse projeyi tamamen üstlenerek uzmanlığı ve tecrübesi ile firmalara destek vermektedir. 

  

  1. Ürün Geliştirme :

Mevcut ürünler küresel pazarın rekabeya üretime yardımcı ekipmanların geliştirilmesi, yenilikçi fikirler ile donatılıp yeniden tasarlanması projelerini gt baskısı yüzünden müşterilerin ihtiyaçlarına tam cevap verememe, yenilenmeme, yüksek üretim ve malzeme maliyeti sebebi ile pazar payının düşme riski taşımaktadır. Mevcut ürünlerin yaratıcı fikirler ile yeni konsept ile geliştirilmesi, mekanik alt yapısının yenilenmesi, daha düşük maliyet ile üretilebilmesini sağlamak amacıyla mühendislik projeleri gerçekleştirmektedir.

 

 

  1. İmalat :  Ürün, parça veya üretim ekipmanlarının geniş tezgah parkurumuz ile imalatını gerçekleştirmek.

 

 

        4. Geriye Dönük Mühendislik (Tersine Mühendislik) : Ürünün konsept aşamasından başlayıp mekanik tasarımının nasıl, ne amaçlanarak, hangi üretim yöntemleri ile ve ne şekilde yapıldığını ortaya çıkarmak amacıyla geriye dönük olarak incelenmesidir.

Bu metodu “Geriye Dönük” olarak tanımlamamızın sebebi; ürünün konsept aşamasından başlayıp mekanik tasarımının nasıl, ne amaçlanarak, hangi üretim yöntemleri ile ve ne şekilde yapıldığını ortaya çıkarmak için geriye dönük olarak incelenmesidir. Reverse Engineering olarak tanımlanan metotun öncelikli amacı, ürününün tasarım ve üretim geçmişini detayları ile ortaya çıkarmaktır. Geriye Dönük Mühendislik metodu mevcut ürünlerin incelenmesinin yanı sıra yeni bir konsept oluşturmada, daha farklı bir yaklaşım ile aynı amaca yönelik daha iyi bir ürünün çıkarılmasında kullanılmaktadır. Mevcut ürünlere farklı bakış açıları sağlanması kaliteli, ileri teknoloji içeren, daha efektif ve düşük maliyetli ürünlerin oluşturulmasına yardımcı olan bu yöntem yeni ürün geliştirecek firmaların yol haritalarını çıkarmada hız ve kolaylık sağlamaktadır.


Mühendisliğin konstrüksiyon, tasarım, geliştirme, analiz ve malzeme gibi farklı uzmanlıklarının bir araya gelerek bir ekip çalışmasının gerçekleştiği projeler de uzmanlığımız ve tecrübelerimiz müşterilerimize doğru, kaliteli ve hızlı çözümler sağlamamıza olanak vermektedir.